A Steam Next Fest demoi közül a fordított városépítős Terra Nil elég erőteljesen a látómezőbe evezett, nem is akárhogy, hiszen az elmúlt hétvégén bekerült az 50 legtöbbet játszott játék közé. Nem is rossz egy kis lazulós city-builder-hez képest.

Jajne, megint egy a sok közül a városépítős javára… mondhatná pár jómadár, de nem erről van szó, ugyanis a Terra Nil-ben nem városokat, hanem környezetet és természetet kell nevelni, jobban mondva a kies pusztába visszavezényelni.

A Broforce és a Genital Jousting fejlesztői, a Free Lives állnak a Terra Nil mögött és azt hiszem, hogy a játékmenettel mindenki tudna egy kicsit azonosulni mostanság, hisz bőven van problémánk az ökológiai lábnyomunk mértékével.

Eleinte egy szélerőmű letétele is sokat segít, a levegőben lévő szennyezettséget is átforgatja, valamint a talaj felső rétegét is lepucolja nekünk, így már lehet építeni is a többi életmentő dolgokat. Minden egyes környezeti fejlődésért levelek röpködnek a képernyőn, őket fizetőeszközként tudjuk használni a további, a környezet fellángolását segítő épülethez. Ha már a fellángolás, az irányított égetés is fontos eleme a játéknak, hiszen az égetés egy egészséges, ásványokban gazdag hamut teremt, ami a legjobb alapanyagja a legtöbb virágnak és növénynek. Ám oda kell figyelni, hiszen a tűznek sok a kártékony hatása is van.

Ha már kellő mennyiségű zöldterület jött létre a bolygón, könnyet csalva a szemünkbe megidézi az állatvilágot, hiszen ha van virág, lesz méhecske, ha van élelem az erdőben, jönnek a szarvasok és ugyanígy a vízzel, ha tiszta a víz és élelemben gazdag, megjelennek a halak is.

Sajnos a való életben nem olyan egyszerű megfelelő környezetet létrehozni, ahogy a Terra Nil-ben, azonban könnyen lehet, hogy ihletet ad sok embernek, hiszen a játék üzenete a jelen korban igen erős jelentéssel bír.

A teljes játék érkezéséről még nincs pontos adat, de Steam-en a kívánságlistára téve nyomon tudjuk követni a játékról érkező híreket.

Szólj hozzá